Events

Select event type to filter by
Monday May 27, 2019

IQALUIT, Nunavut (May 27, 2019) – Nunavumi Angayukaat Katimayiit katimaniaktut ublaami 10:30mongakat (EST) Tuesday, May 28mi, 2019, niguagiaganik nutaamik Ukaktikhamik Maligaliukvimut.

Katimayut Nunavumi Angayukaat Katimayut Maligaliukvimi ovalo angmaumaniaktuk Inunut kungiagumayut Pulaakviani. Katimayut kungialaaniaktutlu talavisitkut nunani kungiaktiligiyiit hamani Bell (channel 513) ovalo Shaw (channel 289 - classic / channel 489 - new lineup) kungiakviinut. Katimayut kungialaaniaktutlu kagitauyakut hamani: http://video.isilive.ca/nunavut/.

Tuesday May 28, 2019
Wednesday May 29, 2019

IQALUIT, Nunavut (May 29mi, 2019) - John Main, Ighivautak Maligaliukvimi Maligaliuktiit Katimayigalaat, ublumi tuniyut hivulimik Titigait Utakiyait Ministait Katimayiinut Nunavumi.

Thursday May 30, 2019

IQALUIT, Nunavut (May 28mi, 2019) – Ukakti Maligaliukvimi ovalo Ighivautak Ilitagiligiyit Nunavumi Katimayiit Simeon Mikkungwak ublumi tuhaktiyuk Mr. Zacharias Kunuk ilautitiliniaktuk Ilitagitjutainnut Nunavumi kungiaktitiniaktut Tuesday, June 4mi, 2019, 6:00mongakat (EST) Katimaviani Maligaliukviit.

Friday May 31, 2019
Monday June 03, 2019
Tuesday June 04, 2019
Wednesday June 05, 2019
Thursday June 06, 2019

IQALUIT, Nunavut (June 6mi, 2019) – Maligaliuktit ublumi angikhimaliktait nuutitihimayainik pitkulugu Ms. Marilyn Jane Bates tugaaktauluni Nunavumi nutaamik Ilaukataupkaiyuk Nutakanut ovalo Inuulgamiit. Nuutitihimayait tamaat angiktauhimayuk Maligaliukvimi.

Nunavumi Ilaukataupkaiyuk Nutakanut ovalo Inuulgamiit Pikuyakyuani tunihimayuk Ilaukataupkainiaktuk havakvianiiluni Talimanik ukiunik. Tugaaktautjutait atuliniaktut July 22mi, 2019.

Friday June 07, 2019
Tuesday June 11, 2019

Maligaliukvik Katimayigalaat Maligaliuligiyiit piyumayut Nunavumit Inuit ovalo Havakviinit titigakhimayunik Tuhakuyakyainik mikhaanut Maligakhak 25, Pikuyakyuakhait Ihuakhitjutikhainik Ilihaktituiyit Pikuyakyuat ovalo Inuit Ukauhiit Munagitjutikhait Pikuyakyuakhat.

Maligakhak 25 tunihimayut Ministaamit Ilihaktituiyit ovalo pihimaliktuk Aipaanik (2nd) Taiguakhimayuk Maligaliukvimi June 5mi, 2019.

Syndicate content